Aktualności:                                                                     


Przedszkolaki obdarowane świątecznymi koszyczkami chciały wraz z wychowawczyniami złożyć wszystkim najlepsze życzenia z okazji zbliżających się świąt Wielkanocnych.

Święta, święta biją dzwony, każdy dzwon jak roztańczony,

 Tańczy, tańczy każdy dzwon bim bam bom......
 

Nasze przedszkolaki biorą udział w konkursie pt.

"Witaminki, witaminki dla chłopczyka i dziewczynki"

zorganizowanym przez szkołę podstawową w Ptaszkowej. Wykonały plakaty,

które informują, jak ważne dla naszego zdrowia jest zjadanie warzyw i owoców.

 

Czekamy z niecierpliwością na rozstrzygnięcie konkursu i nagrody.

 

 

 

8 lutego nasze przedszkolaki wzięły udział w balu karnawałowym zorganizowanym przez szkołę podstawową. Dzieci wspaniale bawiły się w rytm muzyki prezentowanej przez wodzirejów, oraz brały udział w konkursach. Przedszkolaki przybyły na bal w ciekawych przebraniach, były wróżki, królewny, piraci, super bohaterowie. Dzieci bawiły się wspaniale, wykorzystując ostatnie dni karnawału.

Strach ma wielkie oczy

7 Lutego 2018 roku przyjechał do naszego przedszkola teatrzyk SKRZAT z Krakowa, aby zaprezentować przedstawienie pt. "Strach ma wielkie oczy". Nasze przedszkolaki należą do odważnych dzieci, ale przedstawienie pokazało im, że strach i lęki to czasami tylko nasza wyobraźnia. Oglądały z dużym zainteresowaniem , co ilustrują przedstawione fotografie. Czekamy z niecierpliwością na następny występ.

 

 

 

 

Zbliżają się święta Bożego Narodzenia. Przedszkolaki również odczuwają atmosferę tych świąt, dlatego aktywnie włączyły się do konkursu na wykonanie kartki świątecznej. Konkurs został zorganizowany przez nauczycieli ze szkoły podstawowej w Białej Niżnej. Do pomocy dzieciom włączyli się również rodzice, wykorzystując różnorodne materiały plastyczne. Efekty tych prac prezentują dzieci na poniższych zdjęciach.

"Z kulturą na ty"

[Biała Niżna, 16.10.2017] 16 października przyjechał do przedszkolaków w Białej Niżnej teatrzyk Skrzat z Krakowa z przedstawieniem pt. Z kulturą na ty.

Dzieci w formie zabawy oraz przedstawienia zapoznały się z pewnymi normami w zachowaniu się w codziennych sytuacjach, a także w teatrze, kinie itp. Przedstawienie wzbudziło bardzo duże zainteresowanie, dzieci aktywnie uczestniczyły w dialogu z aktorami odpowiadając na pytania.

Czekamy z niecierpliwością na następny występ.